IS62C256AL-45ULI-TR
Description
IC SRAM 256KBIT PARALLEL 28SOP
DataSheet
IS62C256AL-45ULI-TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:256Kb (32K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.330", 8.38mm Width)