CY7C1463AV33-133AXI
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1463AV33-133AXI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)