AS29CF040-55CCIN
Description
IC FLSH 4MBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
AS29CF040-55CCIN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)