CY7C1339A-100AC
Description
128KX32 3.3V SYNC-PL SRAM (3.3V
DataSheet
CY7C1339A-100AC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4Mb (128K x 32)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:8 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)