CY62148ESL-55ZAXI
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32STSOP
DataSheet
CY62148ESL-55ZAXI PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Bulk
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)