CY7C1383BV25-100BGC
Description
STANDARD SRAM, 1MX18, 8.5NS
DataSheet
CY7C1383BV25-100BGC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:8.5 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)