70V7339S166BCI8
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
DataSheet
70V7339S166BCI8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.6 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:256-LBGA
Supplier Device Package:256-CABGA (17x17)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CAT24C05LGI
CAT24C05LGI
IC EEPROM 4KBIT I2C 400KHZ 8DIP