CY7C1470BV33-167BZC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1470BV33-167BZC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.4 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)