IS61QDPB42M36A2-500M3LI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
DataSheet
IS61QDPB42M36A2-500M3LI PDF
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QUADP
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:500 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:8.4 ns
Voltage - Supply:1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)