IS45S16400J-6CTLA1
Description
IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
DataSheet
IS45S16400J-6CTLA1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:5.4 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)