CY7C1320CV18-267BZXC
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
CY7C1320CV18-267BZXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:18Mb (512K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:267 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)