CY7C1518KV18-333BZXC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1518KV18-333BZXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:72Mb (4M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)