70T3339S133BC
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
Catalog
Memory
DataSheet
70T3339S133BC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)