SST25VF020B-80-4C-Q3AE-T
Description
IC FLASH 2MBIT SPI 80MHZ 8USON
DataSheet
SST25VF020B-80-4C-Q3AE-T PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:FLASH
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10µs
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)