AT27BV1024-90JU-T
Description
IC EPROM 1MBIT PARALLEL 44PLCC
DataSheet
AT27BV1024-90JU-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:1Mb (64K x 16)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:90 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)