AS6C1008-55SINL
Description
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32SOP
DataSheet
AS6C1008-55SINL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)