25LC010AT-I/OT
Description
IC EEPROM 1KBIT SPI SOT23-6
DataSheet
25LC010AT-I/OT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:EEPROM
Memory Size:1Kb (128 x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)