CYD18S72V-133BBC
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 484FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
CYD18S72V-133BBC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:18Mb (256K x 72)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)