CYD02S36VA-167BBC
Description
DUAL-PORT SRAM, 64KX36, 4.4NS PB
DataSheet
CYD02S36VA-167BBC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:2Mb (64K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.4 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)