24LC025-I/ST
Description
IC EEPROM 2KBIT I2C 8TSSOP
DataSheet
24LC025-I/ST PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Memory Interface:I²C
Clock Frequency:400 kHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:900 ns
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)