IS61QDB24M18A-250B4LI
Manufacturer
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Catalog
Memory
DataSheet
IS61QDB24M18A-250B4LI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size:72Mb (4M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:1.8 ns
Voltage - Supply:1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)