CYD09S72V-133BBC
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 484FBGA
DataSheet
CYD09S72V-133BBC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (128K x 72)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.4 ns
Voltage - Supply:1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)