AT27C2048-55JU
Description
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 44PLCC
DataSheet
AT27C2048-55JU PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:2Mb (128K x 16)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)