SST25VF512A-33-4C-QAE
Description
IC FLASH 512KBIT SPI 33MHZ 8WSON
DataSheet
SST25VF512A-33-4C-QAE PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tube
Part Status:Active
Technology:FLASH
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:33 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:20µs
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)