CY7C1460KV25-250AXC
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1460KV25-250AXC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:2.5 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)