SST26VF064B-104I/SO
Description
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 16SOIC
DataSheet
SST26VF064B-104I/SO PDF
Type Description
Series:SST26 SQI®
Package:Tube
Part Status:Active
Technology:FLASH
Memory Size:64Mb (8M x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)