CY7C1515KV18-333BZXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
NO WARRANTY
DataSheet
CY7C1515KV18-333BZXI PDF
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)