CY7C1338S-100AXC
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1338S-100AXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4Mb (128K x 32)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:8 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)