CY7C1462SV25-200AXC
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1462SV25-200AXC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.2 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)