CY7C1620KV18-250BZXC
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
DataSheet
CY7C1620KV18-250BZXC PDF
Type Description
Series:-
Package:TrayTray
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:144Mb (4M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)