CY27C512-55ZC
Description
OTP ROM, 64KX8, 55NS PDSO28
DataSheet
CY27C512-55ZC PDF
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)