70V7319S200BC
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 256CABGA
Catalog
Memory
DataSheet
70V7319S200BC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.4 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)