CY7C1474V25-200BGI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 209FBGA
DataSheet
CY7C1474V25-200BGI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:72Mb (1M x 72)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)