SST25VF040B-50-4I-QAE
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 50MHZ 8WSON
DataSheet
SST25VF040B-50-4I-QAE PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tube
Part Status:Active
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:50 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10µs
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)