CY62128ELL-55ZAXET
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32STSOP
DataSheet
CY62128ELL-55ZAXET PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:1Mb (128K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)