CY7C1570KV18-500BZC
Description
DDR SRAM, 2MX36, 0.45NS, CMOS, P
DataSheet
CY7C1570KV18-500BZC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:500 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)