CY7C25422KV18-333BZXI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C25422KV18-333BZXI PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)