IS64LPS102436B-166B3LA3-TR
Manufacturer
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165TFBGA
Catalog
Memory
DataSheet
IS64LPS102436B-166B3LA3-TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.8 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)