CY7C1470V25-167BZXI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1470V25-167BZXI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.4 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)