CY7C1460KV25-200BZXI
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1460KV25-200BZXI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.2 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)