24LC025T-I/MNY
Description
IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8TDFN
DataSheet
24LC025T-I/MNY PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Memory Interface:I²C
Clock Frequency:400 kHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:900 ns
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)