MT58L64L36PT-6
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 100TQFP
Catalog
Memory
DataSheet
MT58L64L36PT-6 PDF
Type Description
Series:SYNCBURST™
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM
Memory Size:2Mb (64K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)