CY7C1418SV18-250BZC
Description
SYNC RAM
DataSheet
CY7C1418SV18-250BZC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)