CY7C1360B-166AJI
Description
CACHE SRAM, 256KX36, 3.5NS
DataSheet
CY7C1360B-166AJI PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)