CY27C010-45JC
Description
IC EPROM 1MBIT PARALLEL 32PLCC
Catalog
Memory
DataSheet
CY27C010-45JC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:EPROM
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:1Mb (128K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)