7164S55TDB
Description
IC SRAM 64KBIT PARALLEL 28CDIP
DataSheet
7164S55TDB PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:28-CDIP (0.300", 7.62mm)