CY7C1381B-83AC
Description
STANDARD SRAM, 512KX36, 10NS
DataSheet
CY7C1381B-83AC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:83 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)