CY7C1354B-100BGC
Description
256K X 36 NOBL PIPELINED SRAM
DataSheet
CY7C1354B-100BGC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)