S27KL0642DPBHI020
Description
IC PSRAM 64MBIT HYPERBUS 24FBGA
DataSheet
S27KL0642DPBHI020 PDF
Type Description
Series:HyperRAM™ KL
Package:Tray
Memory Size:64Mb (8M x 8)
Memory Interface:HyperBus
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:36ns
Access Time:36 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)