CY7C1668KV18-450BZXC
DataSheet
CY7C1668KV18-450BZXC PDF
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Size:144Mb (8M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:450 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)